Siedlecka Piłka - strona nieoficjalna

Symulacja: awanse i spadki

• autor: Arek, 2017-04-16 15:33

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, ustalił regulamin na sezon 2017/18. IV liga będzie liczyć 2 grupy po 16 zespołów (w sezonie 2016/17 mamy 2 grupy po 20 zespołów). Zespoły, które w sezonie 2016/2017 zajmą 1 miejsca w IV lidze uzyskają prawo gry w barażu o awans do III ligi. Z obu grup IV ligi spadnie do lig okręgowych tyle zespołów, by po uzupełnieniu przez spadkowiczów z III ligi, 6 mistrzów lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN – tak, aby łącznie dało to 32 zespołów. Po kilku latach MZPN zrezygnował z rozgrywania barażów pomiędzy wicemistrzami lig okręgowych.
Na dzień 16 kwietnia 2017, Huragan Wołomin ma znikome szanse na utrzymanie się w III lidze (traci 11 punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie, strata może okazać się jeszcze większa. Dwa zespoły z naszego regionu są zagrożone spadkiem z II ligi). Jeśli Huragan spadnie zajmie miejsce zwolnione po najlepszym zespole IV ligi, który wywalczy awans do III ligi.
W IV lidze występuje 38 zespołów (2 wycofały się w trakcie rozgrywek), dołączy do nich 6 mistrzów ligi okręgowej. Po dodaniu mamy 44 drużyny czy o 12 za dużo. Scenariusz zakłada spadek z IV ligi z obu grup drużyn z lokat 14-19. Podsumowując, 13 miejsce będzie ostatnim gwarantującym utrzymanie w IV lidze. W strefie spadkowej znajdują się trzy nasze zespoły: Czarni Węgrów, Pogoń II Siedlce i Podlasie Sokołów Podlaski. Czarni i Pogoń II mają na koncie po 33 punkty, tyle samo co zajmujący 13 miejsce MKS Przasnysz. Podlasie do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 12 punktów.

Symulacja dla ligi okręgowej:
Liga Okręgowa w sezonie 2017/2018 składała się będzie z 16 drużyn. Miejsca w niej zajmą spadkowicze z IV ligi, pierwsza, druga i trzecia drużyna Klasy „A” i najlepsze zespoły Ligi Okręgowej sezonu 2016/2017, które nie awansują do IV ligi.
1.Jeżeli stanie się cud i nikt nie spadnie z IV ligi, wówczas z ligi okręgowej spadną 2 zespoły.
2.Jeżeli z IV ligi spadnie 1 zespół (zajmie miejsce zwolnione po mistrzu ligi okręgowej), z klasy A awans wywalczą 3 zespoły - wówczas z okręgówki spadną 3 zespoły.
3. Jeżeli z IV ligi spadną 2 zespoły, wówczas z okręgówki spadną 4 zespoły.
4.Jeżeli z IV ligi spadną 3 zespoły, wówczas z okręgówki spadnie 5 zespołów.

Klasa "A" w sezonie 2017/2018 składała się z będzie 14 drużyn. Miejsca w niej zajmą spadkowicze z Ligi Okręgowej, pierwsza i druga drużyna Klasy „B” oraz najlepsze zespoły Klasy "A" w sezonie 2016/2017, które nie awansują do Ligi Okręgowej.

Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w Klasie „B” w sezonie 2016/2017 (grupa siedlecka) uzyskują awans do Klasy „A”. Liczba drużyn Klasy „B” w sezonie 2017/2018 uzależniona będzie od ilości drużyn zgłoszonych na dany sezon rozgrywkowy.

Autor: Treść:pozostało znaków: